İsveç’in en popüler yürüyüş parkurlarından olan Kungsleden’i (The King’s Trail) yürümek amacıyla yola çıktığım ve devamında da plansız bir şekilde köylerini, kasabalarını gezdiğim 12 günlük Lapland seyahatimde hayatımın belki de en ilginç kahve içme deneyimini yaşadım.

Göteborg — Abisko tren yolculuğu

Bu deneyimi etkileyen temel faktörler coğrafya ve bölgenin yerel halkı olduğundan biraz ön bilgi…

Öncelikle, bu yazıyı Dalarna, İsveç’ten, küçük eski bir kabinden yazdığımı söylemek isterim. Bu benim için oldukça özel bir an çünkü son 4 gündür bu yazıda sizlere duyuracağım platformun son adımları üzerinde çalışıyorum.

Kiraladığım kabin. Dalarna, İsveç.

Eğer bilmeyenler varsa belirtmek isterim ki zamanımı doğada geçirmekten oldukça zevk alan biriyim. …

Önceden belirtmek isterim ki bu yazı, sizlere fayda sağlayabilecek ya da ilginizi çekebilecek bir yazı olmayabilir. Başlıktan da anlayacağınız üzere bu yazıda bir “güncelleme” tadında kısaca şu sıralar nelerle ilgilenmekte olduğumu anlatmak istedim. Bir blog tadında 😊

Uzun uzun yazıp da yayınlamadığım çok sayıda taslak yazı var. Bunlardan bazıları bu…

Uzun bir süredir yazmıyorum, biliyorum. Çok birikti. Önümüzdeki haftalarda kafamda birikenleri farklı başlıklara döküp planlı bir şekilde tekrar yazmaya başlamak istiyorum. Bugün yürüyüşteyken sonlandırmak üzere olduğumuz Kasım ayı hakkında kısa ve bilgilendirici bir yazı yazmayı planladım. Hayatını Türkiye’de geçirmiş bir insan olara son 1 ayda hissettiklerim farklı duygulardı. Başlayalım.

İsveç’e…

Hayatta yapmak istediğiniz çok şey olduğunu ama herhangi bir sebepten dolayı hiç biri için bir türlü o adımı atamadığınızı hissettiğiniz oldu mu? Hep bir itici güç aradınız ama ne çevrenizde ne de kendi içinizde bulamadınız. Ya da farklı sebepler vardı. …

İsveç’e yerleşmekle ilgili olan yazımı yayınladıktan sonra İngilizce’yi nasıl geliştirdiğimi merak eden arkadaşlardan çok sayıda soru aldım. Bahsettiğim yazıyı merak edenler için:

Bu sebepten dolayı kendi deneyimlerimi paylaşabileceğim kapsamlı bir yazı yazmaya karar verdim. Bu yazıyı okumadan önce şu 3 maddeyi gözden geçirmenizde fayda var:

  1. İngilizce dili konusunda hala kendime…

Gokhan Gultekin

iOS Engineer at Spotify 🇸🇪• Outdoor enthusiast 🌳 gokhan.se

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store